Business Opportunity
 

Sculptor II Kavitasyon

Kavitasyon Nedir ?

20 ile 70 Khz aralığında bulunan spesifik ultrason dalgalarının akustik kavitasyon etkisi yaratma özelliği vardır. Odaklanmış yüksek enerji dalgaları (akustik kavitasyon) yağ hücreleri ve selülitin intertistiyel sıvıları içinde gaz formunda mikrokabarcıklar oluşturur.  Sıvıların birbirini izleyen değişim evreleri, yani genleşme (negatif basınç) ve kompresyon (pozitif basınç) sonucu yağ hücreleri şiddetle içeriye doğru patlar (çöker).   Bu patlamalar (çökmeler) esnasında bir mikro saniyede 1,000 atmosferlik basınç ve 5,000 C ısı açığa çıkar.  Bunun neticesinde karaciğer tarafından metabolize edilecek denatüre olmuş yağ hücreleri ve su serbest kalır.

Kavitasyon dalgaları etraf doku ve cilt yapısının  korunması  için palslı ve son derece selektif çalışır.  Kavitasyon uygulamasında prob cilt yüzeyine temas halinde  hafifçe gezdirilerek kullanıldığı için tamamen invazif etki  yaratmaz.

Kavitasyon Prensibi

  • Kavitasyon implozyon oluşana kadar mikro oyuklar(baloncuk) oluşturan ultrasound sürecidir.
  • Devam eden implozyon sayesinde, odiposit ve hücreler arası sıvı faaliyetini uyaran baloncuklar sıvılarda basınç dalgası yayarlar, yağ hücre zarını parçalarlar.
  • Kavitasyon basınç dalgası odiposit içindeki trigliserid içeriğine ve emülsiyon bozulmasına neden olur. Serbest yağ asitleri endojen süreçleri olarak atılırlar.
  • 30-70 KHz arasında belirli aralıktaki ultrasonik dalgalar kavitasyon etkisi yaratabilirler..
  • Cihazımız 32 & 43 KHz arasında ultrasonik kavitasyon dalga boyu ve güvenli olarak lokal yağları yok etmektedir. Otomatik menü seçeneği ile önceden ayarlı dalga ile vücudun çeşitli bölgeleri için uygundur.

Özellikler
 
  • Anestezisiz Non Invaziv uygulama
  • Tamamen güvenli etki,Ağrısız uygulama
  • 15~20 dk. Kısa tedavi süresi ile uzun süreli kalıcı etki sağlar.

 

İNSAN DOKUSU ÜZERINDE KAVİTASYON ETKİSİNİN ELEKTRONİK MİKROSKOP İLE GÖRÜNTÜLENMESİ
megason002
Dr. Pedro Lapuente Saragoza  Üniversitesi-ISPANYA


MEGASON TARAFINDAN YAPILAN GÜCLÜ KAVİTASYONEL ETKİ ( HANDPİECE 63 )
megason003Kavitasyon Liposuction’dan hangi özellikleri ile ayrılır? Avantajları nelerdir?


Zaruri olarak liposuction veya abdominoplasti (karın germe) denilen yöntemleri gerektiren durumlar dışında, ameliyatsız çözüm arayan kişiler için teknolojiyle birlikte tıbbın varabileceği en üst düzeyde ve gerçek sonuçlar vaad eden, bilimsel bir alternatiftir.

Her ne kadar dikkatli ve özenli bir operasyon yapılsa da ondülasyon dediğimiz dalgalanmalar liposuction un görülen en sık komplikasyonudur.  Liposuction lokal bir kilo verdirme yöntemi gibi uygulandığında, o bölgelerden fazla yağ alınabilmesiyle kişilerin gerçek sorunun ancak bir kısmını çözebilmektedir. Daha sonra, ilerleyen yaşlarda kilo alındığında düzensiz şişlikler oluşabilmekte, bu sefer daha başka estetik ve ruhsal sorunlar ortaya çıkabilme ihtimali hep mevcut olacaktır.

Kavitasyon Avantajları:

Güvenli, ağrısız, non-invaziv · Otomatik parametreler · Liposuction ile kıyaslanabilecek sonuçlar · Kalıcı sonuçlar Kullanım rahatlığı · Selülit ve Yağ parçalamada son derece etkilidir.

Erkeklere de bu uygulamalar yapılabilir mi?

Erkeklere uygulama rahatça yapılabilir. Bu sistemde erkek, kadın ayrımı yoktur.

Sonuçları görmek için ne kadar süre geçmeli ve bu arada neler yapılmalı?

Özel bir diyet, spor takviyesi gerekmemekle birlikte, nasıl olsa böyle bir uygulama yaptırdım diye fazla yemek yemek kaybedilen yağlara yenisini ekler. Bazen bu yanılgıya düşüldüğünü görmekteyiz. Yine de serbestleşen yağ asitlerini harcamak ve yenilerini depolamamak için kavitasyon ile hipoosmolar lipotomi ertesi, yaşa ve bedene uygun bir beslenme ve hareket etmenin dışında özel bir çaba gerekmiyor.

İlk seanstan itibaren yağlı bölgede elle tutulur bir yumuşama, ardından da sertleşip küçülme hissediliyor. Gözle görülür sonuçları da 15. günden itibaren gözlenebilmektedir.

Kaç seans uygulama gerekir?

Kişinin rahatsız olduğu bölgenin büyüklüğü,yoğunluğuna göre değişebilmekle birlikte 1 hafta aralıklarla 8-12 seans uygulama yapılabilir.Birlikte yapılması gereken yardımcı uygulamalara göre bu süreler kısalabilir.


 

Kavitasyon kimlere uygulanmaz?

 

*Kalp hastaları ve kalp pili takanlar

*Yüksek ve düşük tansiyon hastaları

*Hamile ve emzirme dönemindekiler

*Ameliyat olmuş ve üzerinden 6 ay geçirmemiş olanlar

*Regl döneminin ilk 3 günü

*Vücudunda platin veya implant olanlar

*Anormal bağışıklık sistemine sahip olanlar

*Cilt hastalıkları olanlar

*Vertigo hastalığı olanlar

*Kan dolaşım bozukluğu olanlar

*Tümörlü hastalığa sahip hastalar

*Diyabet hastaları (Tip 1 diyabet)

*Kan koagülasyon disfonksiyon rahatsızlıkları olan kişiler

*Karaciğer ve böbrekler ile ilgili bozuklukları bulunanlar

*Morbit obezite hastaları (ölümcül)

*Uygulama bölgesinde yara ve dermatit bulunan kişilerde kavitasyon uygulanmaz.

 

 

Yasal Uyarı

Bu site, kişileri bilgilendirmek amacıyla hazırlanmış olup, sağlık hizmeti vermemektedir. Sitedeki bilgiler hiçbir şekilde hastalıkların tanı veya tedavisinde kullanılmamalıdır.Tanı ve tedavi mutlak bir doktor tarafından yapılması gereken son derece ciddi bir işlemlerdir.Site içeriğinin bu şekilde tanı ve tedavi amacıyla kullanımından doğacak tüm sorumluluk ziyaretçiye, kullanıcıya aittir. Bu siteyi ziyaret eden kişiler bu uyarıları kabul etmiş sayılırlar.Tıp bilgileri, kullanılan tanı ve tedavi gereçleri hızla değişmektedir. Bir bilgi, yöntem veya gereç çok kısa sürede terk edebilir. Sitedeki bilgiler hergün güncelleştirilemediğinden her bilginin ziyaretci tarafından doktoruna danışılarak kontrol edilmesi gereklidir.