The Nail Job Ayak Detox

Refleksoloji`ye göre, her ayak aslında vücudun toksinlerden arındırma işleminde görev alan bir kanaldır, iletim hattıdır. Ayağınızın tabanı, 60`dan fazla refleksoloji noktası içerir, bu da vücudunuzda enerjik olarak oldukça aktif bir yer olduğu anlamına gelir. Bodydetoks cihazı uygulamaları, ayaklarınızın tabanı aracılığı ile toksinleri çıkararak vücudunuzun detoksifliye olmasına yardım eder. Ayak tabanının merkezi ön bölgesi, böbreklere ve karaciğere karşılık gelir. Ayak banyosu sırasında, su elektrik akımı ve manyetik alan ile karşılaştığında arındırılma işleminin başladığı gözlemlenir. Bu arındırma işlemi, hücrelerin sağlıklı duruma dönmeleri ve yıllarca hücrelerde biriken atıkların vücuttan atılması için gerekli olan doğru frekansla sonuçlanır. Bu iyileştirici detoks işlemi ayrıca diğer terapilerin etkisini arttırır.

Bio-enerjiyi (beden sıvılarında mevcut olan yaşamsal enerji kuvveti) temizlemek, dengelemek ve artırmak için kullanılır. Bu ünite piyasada bulunan en iyi detoks ürünleri arasındadır.

İnsan vücudu elektrik ile yüklüdür çünkü hücrelerimizde elektrik vardı. Vücudun rahatsızlık ve sorunları sağlıklı hücrelerle uyuşmayan titreşimli frekanslara sahiptir; bu şekilde, onlar hücrelerin doğal osilasyonunun ve polaritesinin bozulmasına yol açar. Bu bozulma zarar gören her hücrede dengesizlik ve kaos meydana getirir. Hücreler dengesiz bir durumda iken, ağır metallerin, parazitlerin ve diğer toksinlerin atılması da dahil olarak, iyileşmek için gerek duyulan vücut fonksiyonlarını kolaylaştıramazlar.

Fakat hücreler tamamen yüklüyken daha çok oksijen alırlar ve elektriksel denge durumunu yaşayabilirler ki bu sağlıklı bir durum, canlılık, esenlik hissi ile sonuçlanır ve vücudun kendisini iyileştirmesini sağlar.

Bu denge, farkındalık hissimizi ve zihin/beden/ruh bağlantı hissimizi artırır. Karanlık alan çalışmaları makinenin oksijen düzeylerini önemli ölçüde artırdığı göstermiştir.
Nefes aldığınız havanın içindeki engellenemez tehlikeli toksinlerle zehirlendiğinizi biliyor musunuz?

Peki ya içtiğiniz su? Yedikleriniz? Yorgunluk ve gerginlik gibi şikayetleriniz var mı? Daha fazla sıkıntı çekmeyin.

Artık enerjinize, canlılığınıza hatta formunuza yeniden kavuşabilirsiniz. Çok daha genç görünmek ve hissetmek için zindeliğinizi geri kazanın. Hem de pahalı vitaminler, özel diyetler ya da egzersiz makineleri olmaksızın! İşin sırrı arınmak!

 

İşte kurtarıcınız Body detoks Cihazı...

Doğada bir ağaç enerjiyi içine alır ve toksinleri gövdesi aracılığıyla toprağa bırakır.

Bodydetoks Cihazı da aynı şekilde işler. Hücrelerinizi temizler ve oksijen verir. Böylece kendinizi harika hissetmeye başlarsınız. Toksinler ayaklarınızdan suyun içine çekilir. Temiz ve berrak olan suyun nasıl kirlenip ve koyu bir renk aldığını sizde deneyimleyebilirsiniz. Bu da toksinlerin vücudunuzdan atıldığının kanıtıdır.

Ayaklarınızda onları mükemmel arınma kanalları haline getiren 4000 üzerinde gözenek bulunur. Bodydetoks “Vücut Denge” düzeni, vücudunuzdan ayaklarınıza inen ve toksin parçalarını etkisizleştiren nazik bir iyon akışı yaratır. Ve güçlü Osmotik basınç ile bu toksinler, hücre ve dokulardaki diğer atıklar ayaklarınızdan suyun içine doğru çekilir. Bodydetoks iyonik su terapisi yorgunluk, baştaki gerginlikler, eklem rahatsızlıkları, soluk bir cilt, kilo artışı, selülit ve hatta sivilce gibi bir çok sorunun için yardımcı olabilir.
Suyun içindeki Renkler ve Cisimler

İyon Temizleme seansları esnasında suyun içinde birçok renk ve cisim görünür. Suyun içindeki toksinler ve partiküller, suya eklenen tuz, düzeneğin içindeki metaller ve ayak banyosu yapan kişinin alkalikliği veya asiditesi arasında bir reaksiyon vardır. Ayaklar suyun içinde olsun ya da olmasın, bunların hepsi birleşerek rengi meydana getirir. Bu reaksiyonlarla üretilen temel renk suyun özelliğine bağlı olarak bir coğrafi bölgeden diğerine göre değişir.

Suyun, içinde ayaklar olmaksızın ünite çalışırken bile renk değiştireceğini anlamak önemlidir. Yukarıda tartışıldığı gibi, esas renk değişikliği su ve düzenek içindeki tüm değişkenler arasındaki reaksiyonun bir sonucudur. Bu renk değişikliği belli bir coğrafi bölgenin suyundaki ve havasındaki toksik ve kimyasal bileşenlere uygun olarak meydana gelecektir.

Vücudumuzdaki toksinler spesifik bir bölgede baskın olan toksinlerle aynı görünecektir; ancak, içinde ayakların olduğu suda çok daha toksik partiküller olacaktır. Ayrıca su bazlı toksinler, kovanın ve düzeneğin cidarlarına yapışmazken, vücuttan çekilen maddelerin, deterjanla çıkarılması gereken yapışkan bir halka meydana getirdiğini de göreceksiniz.

Cihaz özellikleri

- Pirinç ve paslanmaz çelik elektrotlar ile arınma için kullanılan su ayak banyosudur.
- Bedensel yaşam enerjisi olan Bio-enerji`yi temizlemek, dengelemek ve geliştirmek için uygulanan ayak banyo terapisidir.
- Bu enerji, vücudumuzda depolanan ve hücrelerimizce kullanılan elektro-manyetik kuvvettir.
- Çin tıbbı bu enerjiyi chi diye adlandırmıştır.
- Kompleks enerji alanları, vücudun enerji alanına nüfuz eder ve oksijen seviyelerini geliştirerek enerji alanını yeniden düzenler.
- Ayak banyosu sıkça fiziksel ve ruhsal enerji seviyelerini, canlılığı ve direnci yükseltmek için uygulanırken, aynı zamanda vücudu toksinlerden, kimyasallardan, radyasyon, kirlilik, sentetikler ve cilt katmanlarında bulunan, vücudun toksin atmasını engelleyen diğer yabancı maddelerden arındırır.
- Bunun sonucunda metabolizma hızlanır, vücut daha az su tutar, enfeksiyon riski azalır,

Aslında elektroliz yöntemi endüstriyel olarak 19. yy dan beri maddeleri ayrıştırmada temizlemede ve inceltmede kullanılmaktadır.Örneğin deniz suyundan tuz ayrıştırmada, galvanizde su arıtma sistemlerinde kullanılmaktadır. İlk elektroliz banyosu 20. yy başlarında Almanya’da üretilip kullanılmıştır. Elektrodializ ise elektro kimyasal bir olgudur. Elektrik akım sayesinde belirli iyon veya moleküllerin membran’dan yani zardan geçiş işlemidir. Sıvının içerisinde çözülmüş baz büyük moleküllerin zardan geçemezken elektroliz sayesinde daha küçük moleküllerin geçebilmesi olayıdır.Pure detox tamamen fiziksel olarak çalışmakta olup en etkili , basit ve konforlu bünye temizleme metodudur.

 

Body Detox ile ilgili bilmeniz gerekenler !

 

Suda oluşan her rengin anlamı nedir?

İnanın ya da inanmayın, dengeli bir kimya temin etmek için çeşitli renklerde yiyecekler yemek önemlidir.

Her renk bir kimyasaldır ve kimyasal bir değere sahiptir.

Yiyeceklerin kimyasal bileşenleri asit-alkalin dengesine yardımcı olur.

Genel bir kural olarak,

Yeşil Besinler, immün sistemini, özellikle karaciğeri ve safra kesesini besler.

Kırmızı Besinler, kalp ve ince bağırsakların yanı sıra hipofiz bezi de dâhil olmak üzere endokrin sistemini besler.

Portakal renkli Besinler eklemleri besler.

Sarı Besinler dalak, mide ve pankreas da dâhil olmak üzere sindirim sistemini besler.

Sarı-yeşil Besinler böbrekleri, mesaneyi, üriner sistemini, kadın organları/prostat alanını besler.

Kahverengi Besinler karaciğeri besler.

Beyaz Besinler solunum sistemini, yani akciğerleri, ama ayrıca kalın bağırsakları, lenf sistemini ve cildi besler.

Siyah Besinler dolaşım sistemini, böbrekleri, karaciğeri, safra kesesini ve mesaneyi besler.

Beyaz köpük lenf sisteminden gelen mukusu gösterir.

Beyaz peynir gibi parçacıklar muhtemel mantarı gösterir.

Siyah lekeler ağır metalleri gösterir.

Kırmızı benekler kan pıhtı maddesini gösterir.

Suyun renginin değişmesi gerçekte ne anlama gelmektedir?

Suyu kullanan kişi, suyun nasıl görüneceğini de etkiler, bu yüzden aynı su kaynağını kullanırken bile, suyun görünüşü bireyler arasında son derece değişime uğrayabilir.

İyon Temizliği enerji kaynağıdır. Beden daha iyi dengelendiği ve yüklendiği zaman, normal

detoksifıkasyon kanalları (böbrekler, kolon ve karaciğer gibi) yoluyla daha iyi detoks yapabilecek hale gelir.

Ünitedeki su, tuz ve metal birbirleriyle etkileşerek iyonları meydana getirir.

Bu iyonlar, musluk suyunda ve fıltrelenmiş suda bulunan toksinler de dahil olarak, temas ettikleri her şeyi nötralize ederler.

Coğrafi konuma bağlı olarak, suda gördüklerinizin yaklaşık %20'si - 40'ı sudaki atık maddelerden ve geri kalan %60 - 80 de uygulayıcının vücudundan gelir.

Detoksifıkasyon derecesi sudaki renk değişikliğiyle değil semptomlardaki düzelmeyle yansıtılır.

Su uyarıldığında, bu küçük parçacıkları çıkarır ve bunlar su içinde görsel şekilde gözlenebilir hale gelir.

Bu, suyun daha kirli kahverengi görünmesine yol açacaktır.

Elbette, suyun ne kadar kirli olduğu, gerçek suyun içinde ne kadar çökelti olduğuylada ilgilidir.

Eğer bu testi tekrar tekrar fakat her seferinde farklı bir kişinin ayağı ile denediğiniz zaman suya olan değişiklikler şaşırtıcı şekilde farklı olabilir.

Su bazen daha kirli, bazen daha temiz olur. Herkesin enerji absorblama yeteneği farklı olduğu için suyun da reaksiyonu farklı olacaktır.

Unutmayın ki, iyi sağlık - daha iyi enerji kabiliyeti, kötü sağlık - çok iyi olmayan enerji- şeklidir.

Sudaki renk değişiklikleri çarpıcı olabilse de, yalnızca suyun rengine dayanarak verilen herhangi bir hüküm çok önemli değildir. Bazı sular renk değiştirmezler ve bu daima enerjinin üretilip üretilemediğinin bir göstergesi değildir.

Bir uygulamadan sonra suyun içinde bulunabilecek en iyi gösterge, kabın üzerinde su seviyesinde bulunan yağlı bir maddedir.

Genellikle cildin dış katmanlarından serbest bırakılan maddeleri içerir.

Uygulamadan sonraki diğer bir gösterge ise uygulama gören kişinin idrarındaki renk değişikliğinde bulunabilir.

Tuz hakkında not:Genelde, yeterince iletken olması için suya tuz eklenmesi gerekir.

Bölgesel toksisite nedir ve su rengine nasıl etki eder?

Boise, Idaho'daki su rengi içinde ayaklar olmaksızın sarımsı yeşildir.

Denver'deki su rengi içinde ayaklar olmaksızın turuncudur.

Bu renkler bu bölgelerde yaygın olan endüstriyel ve kimyasal kirletici maddelerin bileşiminden kaynaklanır.

Her şehrin kendine özgü toksitesi vardır ve bu toksisitenin rengi içtiğimiz, yemek pişirdiğimiz ve banyo yaptığımız suya ve soluduğumuz havadaki suya yayılır.

Uygulama yapılan kişilerin dahili toksin birikimi, o bölgenin toksisitesine benzeme eğiliminde olacaktır

.
Bodydetoks Cihazı ile Hangi Hastalıkları veya Durumları Tedavi Edebiliriz?
Bodydetoks Cihazı hastalıkları ya da herhangi bir durumu iyileştirmez veya tedavi etmez.

Toksinleri vücuttan dışarı çeker. Hastanızın sorununa, İyon Temizliğinin çözdüğü bir toksik birikimi neden oluyorsa, bu detoksifikasyon yoluyla azaltılabilir ama kesin olarak tedavi edilmez.

İddialarda bulunmayın çünkü sonuçlar önceden belli olmaz.

İyon Temizleme makinesi ile sık sık detoksifikasyon yapmak insanlara daha büyük bir sağlık hissi verir ve kendilerini daha iyi hissetmelerine yardımcı olur.


Farklı durumlar için farklı protokoller mi mevcut?

Evet, ama detoksifikasyondan ve dengeleyici meridyenlerden bahsettiğimizi unutmayın.

Perifarik nörapatili bir hastanın sinir ve kan dolaşım fonksiyonu büyük ölçüde zarar görmüştür. Onun detoks edilmesi daha uzun zaman alır ama detoks edilmeleri onları daha rahat ettirir ve hastalıklarının ilerleyişini muhtemelen yavaşlatır.

Bazı hastalar özellikle hayat tarzlarında ve diyetlerinde değişiklik yapmaya isteklilerse hemen rahatlama yaşayabilirler.


Alopatik İlaç Tedavisi Gören Hastalar uygulama yapabilir mi?

İyon Temizlemenin, kandaki ilaç düzeylerini düşürerek bu ilaçlarla ilgili semptomların şiddetlenmesine neden olduğu gösterilmiştir.

Yaşam destekleyici ilaç tedavisi - kalp pilleri ya da kalp atışını düzenleyici ilaç tedavisi, hafif depresyon dışındaki zihinsel sağlık tedavisi- gören kişileri detoks yapamazlar.


Metalin nereden geldiğini nasıl söyleyebiliriz?

Bazen metalin nereden geldiğini söyleyemezsiniz.

Ancak, su içinde pek çok (20'den fazla) siyah lekeler olduğu zaman bunların uygulayıcının vücudundan çıktığından kesinlikle emin olabilirsiniz.


Her gün uygulama yapabilir miyim?

Bilim adamları haftada bir ya da iki kez uygulama yapılmasını tavsiye ederler. Hasta kişilerde sıklık azaltılmalıdır. Bunun nedeni, sağlıksız kişilerin vücutlarının uygulamadan sonra "iyileşme" moduna girmesidir ki bu sırada kendilerini yorgun ya da uyuşuk hissedebilirler.

Tecrübemize göre çoğu insan uygulamadan hemen sonra kendilerini uyuşuk hissetmekte ve yararları birkaç gün sonra görmektedirler.

Vücudun tamamen iyileşmesi için biraz zaman gerekir ve birkaç gün boyunca veya kendilerini tamamen iyileşmiş hissedene kadar müteakip bir uygulama verilmemelidir.


Ne kadar süre boyunca uygulama yapmalıyım?

Bir yetişkin vücudunda kan döngüsünün bir tam devri yaklaşık 20 dakika sürer. Bu yüzden makinede 20 dakikadan daha az bir süre kalmak herhangi bir şekilde zararlı olmayacak ama yararlı da olmayacaktır..

- Bu döngü çocuklar için çok daha azdır ve tavsiye edilen uygulama sayısı bunu yansıtır. 8-15 yaş arası çocuklara 15 dakikalık uygulamalar yapılmalıdır.

- Yetişkinlerde toksin ve artıklardan temizlenme uygulama süresi 30 dakikadır.

- Kronik hastalıklara sahip olanlar 45 dakikalık uygulamalara kadar çıkabilirler.

- 50 yaş altı yetişkinler 2 günde bir,

- 50 yaş üstü yetişkinler 3 günde bir uygulama yapılmalıdır

- 5 yaşın altındaki çocuklarda kullanılmamalıdır.

Detoks’un neyi tedavi ettiği konusunda bir kanıtınız Var mı?

Makine bir şeyi tedavi etmez. Bu yalnızca vücudunuzun, öz-detoksifikasyonu harekete geçiren biyo-enerjili alanlarını yeniden dengeleyen bir makinedir.

Elektro manyetik alanlar dengelendiğinde vücut organları doğal olarak daha iyi iş görecektir.


Suyun Rengi Önemli midir?

Kendi tecrübemize göre renk kişiden kişiye değişir.

Ancak insanlar etkilerini gördükleri detoksun daha yararlı bir göstergesi olduğunu belirtmiş ve daha sonraki uygulamalar için ön kayıt yaptırmaya devam etmişlerdir.


Ne Tür Gelişmeler Fark edebilirim?

- Karaciğer ve böbrek işleyişini iyileşmesi,

- Genel kan dolaşımını ve metabolizmanın düzenlenmesine,

- Artrit şikayetlerinin azalmasına,

- Baş ağrılarının ve migrenin giderilmesine,

- Cilt sorunlarının daha hızlı iyileşmesine,

- Civa ve ağır metal detoksifıksyonuna,

- Tüm vücudun sağlığını ve dengesini geliştirmeye,

- Menstrüel Ağrıların azalmasına yardımcı olur.


Bir Uygulama sonrası Aktivitelerimde Sınırlama Olacak mı?

Hayır, olmayacak, gündelik işlerinize her zamanki gibi devam edebilirsiniz. Tecrübe ettiğimiz en yaygın olumsuz etki, uygulamadan hemen sonra yorgunluk hissedilmesi ve faydaların sonraki bir kaç gün içinde hissedilmesidir.

Etkiler Ne kadar Sürer?

Sonuçlar sizin yaşam tarzınıza bağlıdır.

Başlangıçta 5-10 seans (haftada bir ya da iki kez) -haftada iki defadan fazla değil- sonra ayda bir kere ya da her üç ayda bir kere koruyucu seansları öneriyoruz.

 

Kimlere Tavsiye Edilir?

İş hayatında yoğun çalışma temposunda olanlara,

Sinirsel yıpranma hissedenlere,

Sigara ve Alkol kullanıcılarına,

Bağışıklık sistemi zayıf olanlara,

Kanser hastalarına, Kemoterapi ve Radyoterapi sonrası,

Kirli çevre ortamında çalışanlara,

Yağlı yiyecekler tüketmeyi sevenlere,

Diabet hastalarına ( Tip 1 Diyabet hariç,İnsülin kullanıcıları),

Hipertoni sorunları olanlara,

Eklem iltihapları şikayeti olanlara,

Podogra ve travma sorunları yaşayanlara,

Cilt alerjileri olanlara ( egzema vb.),

Çocuk sahibi olmak düşünen genç çiftlere gebelikten önce,

Menepoz sorunu, Menstrüel krampları olan bayanlara,

Cinsel sağlık sorunları olanlara (vajinal kuruluk gibi),

Cilt sorunları olanlara (Akne,Egzema vb.),

Uyku sorunu olanlara,

Kilo Problemi olanlara,

Kandida ve Mantar sorunları olanlara ( Sorunların azalmasına yardımcı olur).

 

Kimlere Uygulama yapılmaz?

Bodydetoks  Ayak banyo cihazı temizliği, pek çok kişi için güvenlidir .

Ancak aşağıdaki kişilere Detoks uygulaması yapılmamalıdır.

Kalp pili taşıyan kişiler,

Hamilelik sırasında (veya hamilelik şüphesi sırasında),

Organ nakli yapılmış kişiler,

Epilepsili kişiler,

O anda herhangi bir radyoterapi veya kemoterapi tedavisi gören kişiler,

Ayaklarında açık yaraları olan kişiler…


 

İyon Temizlemenin Vücutlarımızda Yan Etkiler Yapacağı Daima Doğru mudur?

Amerika Laboratuarına göre üç yıllık bilimsel kanıt mevcuttur ve kullanıcının uzun süre gözlenmesi göstermiştir ki: yan etki yoktur.

Detoksifikasyon programı ilaç unsurlarına uyum sağlar, pek çok kullanıcı ve bunların akrabaları ve arkadaşları vücutlarının gittikçe daha temiz ve daha sağlıklı olduğunu bildirmiştir.


İnsanlar Kullanırken Neden Hafifçe Gıdıklanma Hissederler? Ayak Derisine Zarar Verir mi?

Enerji üreten elektroliz kaplama ciltte hafif bir uyarıcı etki yapar, yalnızca az sayıda kişi biraz gıdıklanma hissedebilir, bu normal bir şeydir.

Uzun süren bir laboratuar araştırmasının sonucuna göre elektroliz kaplamanın enerji yoğunluğu cildimizin yüklenebileceği enerji aralığındadır, uzun süre kullanılsa bile cildimize zarar vermez.


Adet Gören Kadınlar da Kullanabilir mi?

Evet, kullanabilirler.


İyon Temizleme Makinesini Ameliyattan Sonra Kullanılabilir mi?

Hastalar iyileştikten en az altı hafta sonra kullanabilirler.


Ayağımız Düzeneğe Dokunduğunda bir Elektrik Şoku olur mu?